Projekto SparkDigiGirls sklaidos renginys

✅ Informacinės technologijos yra viena patraukliausių sričių tiek merginoms, tiek vaikinams.

✅ IT sektoriuje galima atrasti daugybę skirtingų ir kūrybiškų darbų.

✅ Neformaliojo švietimo teikėjams rekomenduojama ieškoti ir kurti naujas mokymo priemones, kurios jaunajai kartai parodytų, kaip veikia technologijos ir kam jos gali būti naudojamos kasdieninėse veiklose.

Birželio 29 d.  Vilniuje organizuotas renginys „Kaip technologijų pagalba auginti kūrybišką jaunąją merginų kartą?“. Susirinkusiems informacinių technologijų mokytojams, savivaldybių, informacinių technologijų įmonių, universitetų ir kitų nevyriausybinių organizacijų atstovams buvo pristatytas dvejus metus trukęs tarptautinis projektas „Merginos skaitmeniniame pasaulyje: išmaniai ir kūrybingai (SparkDigiGirls)“, projekto metu sukurti rezultatai ir įvykdytos veiklos, dalintasi patirtimi apie iššūkius, susijusius su jaunąja karta ir naujausiomis technologijomis.

Projekto komanda projekto metu siekė atsakyti į klausimą, kodėl mergaitės praranda susidomėjimą technologijomis, ir pasiūlė įvairių sprendimų – nuo mokslinių tyrimų iki naujos neformaliojo ugdymo programos „Technologijos išlaisvina vaizduotę“. Ši nuotolinio mokymosi programa yra vienas svarbiausių projekto „SparkDigiGirls“ rezultatų.

Nuotolinio mokymosi programa skirta neformaliajam ugdymui, tačiau ją galima naudoti ir formaliojo ugdymo įstaigose. Programos tikslas – padėti 14 metų ir vyresnėms mergaitėms kūrybiškai ir inovatyviai spręsti įvairias gyvenimiškas situacijas.

Renginio metu pranešimus skaitė ne tik projekto partneriai, bet ir buvo kviestinių svečių iš verslo, mokymo įstaigų, pilotiniuose mokymuose dalyvavusios mergaitės.

Renginio metu skaityti pranešimai:

  • Lyčių stereotipai: ​matyti, suprasti, įveikti​. Dr. Margarita Jankauskaitė,​ Lygių galimybių plėtros centro ekspertė​
  • Sėkminga karjera nuo lyties nepriklauso.​ Gintarė Dzindzelėtaitė-Kelmelė​
  • Kodėl ​technologijos ​svarbu merginoms?​ Laura Grinevičiūtė, VIPT, projekto SparkDigiGirls koordinatorius
  • Merginų gerosios patirtys projekto mokymo veiklose. Alytaus Likiškėlių progimnazija​, Skaidra ir Ariana​
  • Kūrybinės garso ir vaizdo dirbtuvės – kritiniam mąstymui ir medijų raštingumui skatinti​. Rita Šukytė, asociacija „Langas į ateitį“​

Nuotolinio mokymo(si) aplinka: https://moodle.digigirls.eu.

Projekto Youtube kanalas: www.youtube.com/@SparkDigiGirls1

Projekto Instagram paskyra: www.instagram.com/sparkdigigirls

Daugiau informacijos apie projektą ieškokite svetainėje: digigirls.eu/

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai.
Šis leidinys [pranešimas] atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.