Tarptautiniai mokymai „Spark IT up!“ Slovėnijoje

Šių metų pradžioje 14-18 metų mergaitės iš Lietuvos, Slovėnijos, Portugalijos ir Graikijos buvo pakviestos dalyvauti projekto „SparkDigiGirls“ pilotiniuose mokymuose, kurių metu susipažino su inovatyviomis technologijomis, spręsdamos projekto partnerių sukurtus iššūkius. Pilotinių mokymų pradžioje buvo paskelbtas konkursas, pagal kurio sąlygas, geriausiai iššūkius išsprendusios merginos turės galimybę vykti į papildomus mokymus Slovėnijoje. Pilotinių mokymų metu merginoms susidoroti su iššūkiais padėjo jaunimo darbuotojai, kurie taip pat buvo pakviesti dalyvauti konkurse dėl kelionės.

Taigi, 2023 m. balandžio 24-28 dienomis 15 mergaičių ir 7 jaunimo darbuotojai iš Lietuvos, Slovėnijos, Portugalijos ir Graikijos dalyvavo tarptautiniuose 5 dienų mokymuose „Spark IT up!“, kurie vyko Slovėnijos sostinėje Liublijanoje.

Pagrindiniai tarptautinių mokymų tikslai buvo:

  • suteikti merginoms ir jaunimo darbuotojams kompetencijų pagal sukurtą internetinę programą „Technologijos išlaisvina vaizduotę“, kad jie galėtų įkvėpti bei perduoti savo patirtį kitoms merginoms, norinčioms išmokti ko nors naujo;
  • užmegzti partnerystę tarp šalių partnerių jaunimo darbuotojų ir merginų;
  • tobulinti bei įgyti kvalifikacijos dirbant su naujomis inovatyviomis technologijomis, gerinti kritinį mąstymą, kūrybiškumą, bendravimo įgūdžius;
  • papildyti žinias ir įgyti galimybę mokytis, įsitraukiant į veiklas anglų kalba;
  • keistis patirtimi, pavyzdžiui, kultūriniais klausimais ar įgyti daugiau pasitikėjimo savimi;
  • sukurti stipresnį atsakomybės jausmą, motyvaciją ir įsipareigojimą siekti projekto rezultatų.

Mokymų metu projekto partneriai organizavo įvairias veiklas, kurių metu mergaitės turėjo naudoti įvairias inovatyvias IT priemones pristatant savo šalį, dirbo komandose, o vėliau visai grupei pristatė savo kūrinius. Mokymų metu merginos ne tik susipažino su partnerių šalimis, sužinojo apie naujas IT priemones, dalijosi savo patirtimi, bet ir įgijo naujų draugių.

Daugiau informacijos apie projektą ieškokite svetainėje: digigirls.eu/

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai.
Šis leidinys [pranešimas] atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.