Prasidėjo „SparkDigiGirls“ projekto pilotiniai mokymai

Startavo tarptautinio projekto „SparkDigiGirls“ naujai sukurtos programos „Technologijos išlaisvina vaizduotę“ pilotiniai mokymai! Net 240 merginų Europoje išbandys šią programą.

Lietuvoje prie pilotinių mokymų prisijungė 8 mokyklos ir 3 viešosios bibliotekos iš skirtingų Lietuvos kampelių. Net 53 14-17 m. merginos išbandys sukurtus iššūkius, kuriuos įgyvendindamos susipažins su inovatyviomis technologijomis, tokiomis kaip dirbtinis intelektas, papildytoji realybė, daiktų internetas, programavimas, 3D modeliavimas ir spausdinimas, debesų kompiuterija, blokų grandinė ir visų svarbiausia, sužinos, kaip šias technologijas galima panaudoti savo kasdieniniame gyvenime. Pavyzdžiui, kaip naudojant 3D modeliavimą bei spausdinimą sukurti originalią dovaną draugui, kaip sumaketuoti išmanią vizitinę kortelę su papildytos realybės efektais, kaip panaudojant dirbtinio intelekto įrankius kurti muziką, nupiešti piešinį, naudojant App Inventor suprogramuoti žaidimą savo išmaniajam telefonui, susikurti savo skaitmeninę galeriją su originaliais NFTs ir dar daugiau įdomių dalykų. Merginoms, išsprendusioms 6 iš 14 iššūkių, bus įteiktas sertifikatas.

Programos pabaigoje merginos gebės rasti problemų sprendimo būdus pasitelkdamos įvairias technologijas ir suprasti, kodėl šios technologijos yra tokios galingos ir reikalingos visuomenei. Kitas dalykas – jos susipažins ir išmoks dirbti su Moodle platforma (o tai tikrai pravers ateityje).

Šis projektas įgyvendinamas dar trijose partnerių šalyse Slovėnijoje, Graikijoje ir Portugalijoje, kur net 187 merginos išbando naujai sukurtą programą.

Lietuvoje projektą įgyvendina VIPT asociacija ir VšĮ „Informacinių technologijų institutas“.

Kaip merginom seksis atlikti iššūkius ir darbus, galima stebėti Instagram paskyroje SparkDigiGirls.

Daugiau informacijos apie projektą ieškokite svetainėje: digigirls.eu/

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai.
Šis leidinys [pranešimas] atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.