Šeštieji mokymai dComFra projekto partneriams iš Ukrainos

Tęsiant „dComFra“ projekto mokymo veiklą, mokymai Ukrainos partneriams, vykę ES universitetuose, persikėlė į Ukrainą. Taigi 2020 m. vasario 23–27 d. Nacionaliniame technikos universitete „Charkovo politechnikos institutas“ vyko mokymai. Mokymuose dalyvavo 40 dalyvių (įskaitant 29 lektorius ir mokytojus), atstovaujantys 4 Ukrainos universitetus:

  • Nacionalinis technikos universitetas „Charkovo politechnikos institutas“;
  • Charkovo nacionalinis radioelektronikos universitetas;
  • Donecko nacionalinis technikos universitetas,
  • Kremenčuko Mykhailo Ostrohradskio vardo nacionalinis universitetas.

Nacionalinio technikos universiteto „Charkovo politechnikos institutas“ prorektorius prof. G. Khrypunovas pasakė įvadinę kalbą, po kurios asoc. prof. Artūras Mickus, pasidalinp patirtimi apie skaitmeninių įgūdžių ugdymą ne informatikos studentams Vytauto Didžiojo universitete, Lietuvoje. Profesorius Ulmanas Milošas, atstovaujantis Čekijos gyvybės mokslų universitetui, pasidalijo patirtimi apie įvairias įmonių išteklių planavimo (ERP) koncepcijas ir verslo procesus. Profesorė Teodora Chicioreanu, atstovaujanti Bukarešto politechnikos universitetui, pristatė „Moodle“ kaip nemokamą atvirojo kodo programinės įrangos paketą, skirtą padėti pedagogams sukurti efektyvią internetinę mokymosi aplinką kaip universiteto el. Mokymosi platformą su savo struktūra, funkcionalumu ir vaidmeniu. „Docker“ sistemą kaip novatorišką taikymo metodą kompiuterių laboratorijoje pristatė Krokuvos pedagoginio universiteto profesoriai Olafas Baras ir Alfredas Budziakas. Jų kolegė Alicja Pitula vedė internetinį seminarą tema „Mokytojo dirbtuvių stiprinimas naudojant šiuolaikinius mokymo sprendimus“. El. Mokymosi strategijos kūrimą Karintijos taikomųjų mokslų universitete pristatė dr. Antonina Hammermüller. Partneriai iš Lietuvos Informacinių technologijų instituto, Elinga Žiliuvienė ir dr. Renata Danielienė pasidalijo testavimo sistemos naudojimo ir mokymo kursų pradedantiesiems organizavimo patirtimi.

Daugiau apie projektą skaitykite čia…

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai.
Šis leidinys [pranešimas] atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.